Home 2A-6 Blue Mountain Heppner Mustangs

Heppner Mustangs

And now taking the field, the Posies…

The Civil War between the Ducks and Beavs is no more. Statues of George Washington are desecrated due to his owning slaves over 200 years ago. Sections of Seattle have been partitioned off and now live free...

Grant Union and Pine Eagle third and fourth at state wrestling

PORTLAND – The wrestling teams of the Prospectors and Spartans could just not keep up with the squad from Reedsport Charter as the OnPoint state wrestling championships wrapped up action on Saturday for the 2A/1A division. Reedsport...

Wrestling State Individual Placers from Eastern Oregon

Eastern Oregon Individual State Wrestling Champions Photo Gallery: State Wrestling Day 1 - Kirsti Cason Photo Gallery: State Wrestling - Ed Peterson Photo Gallery: State Wrestling Day 2...

Results for Friday, February 28, 2020

Girls Basketball3A-6 Eastern Oregon League(44 - 55) Santiam Christian at Burns, 5pm3A-1 Lewis & Clark League(48 - 45) Vale at Oregon Episcopal, 6pm2A-2 Tri-River Conference(26 - 64) Heppner at Kennedy, 6pm(35 - 58) Stanfield at Gervais, 6pm2A-3 Central Valley...

2020 Shrine Football East Team

Jake McHattonOL/DL1APrairie City High SchoolLogan WeinkeWR/DB1APilot Rock High SchoolTristan SimpsonQB/DB1AElgin High SchoolWesley GoadWR/DB1AIone High SchoolWes BayesOL (C) /DL1AAdrian High SchoolCaiden YatesRB/MLB2ACoquille Jr./Sr. High SchoolZach KissingerOL/DL2ACoquille Jr./Sr. High SchoolWyatt GustavesonOL/DL2ALakeview High SchoolAidan McAuliffeQB/OLB2ALost River High SchoolMason LehmanWR/DB2AHeppner High...

2019-2020 Blue Mountain Conference Boys Basketball All League Teams

2019-2020 BMC Boys Basketball All-League TeamBoys BMC League Champion: Grant UnionBoys BMC Tournament Champion: Pilot RockBoys 1st TeamTristan Morris, Sr. - Grant Union (unanimous) Keegan Glenn, Jr. - Union (unanimous) Jimmy Jones, Jr. - Pilot Rock (unanimous) Mason Lehman,...

2019-2020 Blue Mountain Conference Girls Basketball All League Teams

2019-2020 BMC Girls BasketballGirls BMC League Champion: UnionGirls BMC Tournament Champion: UnionGirls 1st TeamCallie Glenn, So. - Union (unanimous)Sydney Wilson, Jr. - Heppner (unanimous)Ashlyn Gray, Sr. - Enterprise (unanimous)Nyah Tejeda, Sr. - StanfieldKendra Hart, Sr. - StanfieldBrianna...

1A-3A Girls Basketball State Basketball First Round Schedules

http://www.osaa.org/activities/gbx/brackets

Results for Saturday, February 22, 2020

Boys Basketball4A-6 Greater Oregon League(57 - 50) La Grande at Baker, 8pm3A-6 Eastern Oregon League(41 - 49) Riverside at Umatilla, 2:30pm2A-6 Blue Mountain Conference(68 - 40) Pilot Rock at Grant Union, 7:45pm(34 - 42) Union at Heppner, 2:45pm1A-6 Big...

Results for Friday, February 21, 2020

Boys Basketball5A-4 Intermountain Conference(79 - 65) Pendleton at The Dalles, 5:30pm(28 - 60) Ridgeview at Crook County, 7pm4A-3 Oregon West Conference(20 - 45) Sisters at Sweet Home, 5:30pm3A-6 Eastern Oregon League(41 - 51) Burns at Umatilla, 6:30pm(46 - 27)...

MOST POPULAR

Watch: Crane’s Chase Joyce hits buzzer beater in OT for win

Crane and Adrian were tied in overtime last Friday night when Chase Joyce from Crane hit a nearly 3/4 court bucket at...

Football honors run in genes

LATEST NEWS

Football

Volleyball

Cross Country

Soccer