Home 1A-7 Old Oregon Powder Valley Badgers

Powder Valley Badgers

Schedule for Tuesday, February 25, 2020

Boys Basketball5A-4 Intermountain ConferencePendleton at Ridgeview, 6:30pmCrook County at Redmond, 7:45pmThe Dalles at Hood River Valley, 6:30pmGirls Basketball5A-4 Intermountain ConferenceRidgeview at Pendleton, 6:30pmCrook County at Redmond, 6:15pmHood River Valley at The Dalles, 6:30pm1A-1 The Valley 10 LeagueSouth Wasco County...

1A-3A Girls Basketball State Basketball First Round Schedules

http://www.osaa.org/activities/gbx/brackets

Results for Saturday, February 22, 2020

Boys Basketball4A-6 Greater Oregon League(57 - 50) La Grande at Baker, 8pm3A-6 Eastern Oregon League(41 - 49) Riverside at Umatilla, 2:30pm2A-6 Blue Mountain Conference(68 - 40) Pilot Rock at Grant Union, 7:45pm(34 - 42) Union at Heppner, 2:45pm1A-6 Big...

State qualifiers 4A Special District 4 Wrestling

Photo Gallery - 4A SD 4 District Tournament - Wrestling - John Braese State qualifiers 4A Special District 4 106 Brysen Penaloza               La Grande Froylan Santiago              ...

Results for Friday, February 21, 2020

Boys Basketball5A-4 Intermountain Conference(79 - 65) Pendleton at The Dalles, 5:30pm(28 - 60) Ridgeview at Crook County, 7pm4A-3 Oregon West Conference(20 - 45) Sisters at Sweet Home, 5:30pm3A-6 Eastern Oregon League(41 - 51) Burns at Umatilla, 6:30pm(46 - 27)...

Schedule for Saturday, February 22, 2020

Boys Basketball2A-6 Blue Mountain ConferencePilot Rock at Grant Union, 7:45pmIone / Arlington at TBD, TBD1A-6 Big Sky LeagueTBD at South Wasco County, TBD1A-7 Old Oregon LeagueTBD at Powder Valley, 7pmTBD at Cove, TBDTBD at Imbler, TBDTBD at Elgin, 7pmGirls...

Schedule for Friday, February 21, 2020

Boys Basketball5A-4 Intermountain ConferencePendleton at The Dalles, 5:30pmRidgeview at Crook County, TBD4A-3 Oregon West ConferenceSisters at Sweet Home, 5:30pm3A-6 Eastern Oregon LeagueBurns at Umatilla, 6:30pmRiverside at Nyssa, 1:30pm2A-6 Blue Mountain ConferencePilot Rock at Heppner, 2:45pmStanfield at Union, 7:45pm1A-6 Big...

Schedule for Saturday, February 15, 2020

Boys Basketball4A-6 Greater Oregon LeagueMcLoughlin at La Grande, 4:30pm3A-6 Eastern Oregon LeagueBurns at Vale, 5:30pm (MT)2A-5 Southern Cascade LeagueLakeview at Canyonville Acad., 1:30pm1A-6 Big Sky LeagueEcho at Mitchell / Spray, 3:30pmCondon / Wheeler at Horizon Christian, Hood River, 3:30pm1A-7...

Results for Tuesday, February 11, 2020

Boys Basketball5A-4 Intermountain Conference(50 - 45) Hood River Valley at Ridgeview, 6:30pm(27 - 82) The Dalles at Redmond, 6:30pm(48 - 62) Crook County at Pendleton, 6:30pm4A-3 Oregon West Conference(26 - 55) Sisters at Woodburn, 5:30pm4A-6 Greater Oregon League(No Score)...

MOST POPULAR

Watch: Crane’s Chase Joyce hits buzzer beater in OT for win

Crane and Adrian were tied in overtime last Friday night when Chase Joyce from Crane hit a nearly 3/4 court bucket at...

Football honors run in genes

LATEST NEWS

Football

Volleyball

Cross Country

Soccer